Český Ráj – 55. ročník

Proběhl další, již 55. ročník mapového okruhu, ve kterém jsme po třech ročnících již pevně zakotvili. Letošním pořadatelem byl Fotoklub Blafo Blatná a tak se na vyhlášení tentokrát vydáváme do malebného kraje na jih Čech. Cestou se ještě zastavujeme na fotozastávku na opuštěném starém židovském hřbitově v Zalužanech, který po chvilce hledání v pohodě nacházíme.

Slavnostní vyhlášení bylo 11. 6. 2016 v Komunitním centru aktivního života přímo v Blatné. V tomto prestižním klání náš fotoklub tentokrát obsadil krásné třetí místo za druhým fotoklubem Nová Paka a Fotoklubem Balvan, který tak poprvé v tomto mapovém okruhu zvítězil.

Naše nejúspěšnější fotografie „Raníček“ Markéty Butalové se umístila v celkovém pořadí na druhém místě. Na děleném 18.-22. pak opět Markéta s fotkou Z Letohrádku na hrad a Milan Říha s fotkou Belveder. V první třicítce (23.-26.) z celkového poču 260 fotografií se pak ještě umístila Renata Kratochvílová a Milan Říha.

Fotoklub Blafo Blatná se tímto ročníkem rozloučil s působením v MOČR a dále se bude věnovat jinému mapovému okruhu. Novým následníkem se tak stal Fotoklub Spektrum Blatná.

Celkové pořadí:

1. Fotoklub Balvan Jablonec nad Nisou