MO Český ráj – 62.ročník

Vyhlášení výsledků 62. ročníku Mapového okruhu Český ráj, Jablonec nad Nisou 17.6.2023

Dne 17.6.2023 proběhlo v Jablonci nad Nisou vyhlášení 62. ročníku Mapového okruhu Český ráj. My jsme se zúčastnili již po jedenácté.

Na vyhlášení výsledků jsme s mírnou nervozitou vyrazili ve složení já, Blanka, Honza, Karolína, Markéta a Mirek.

Letošním pořadatelem byl Fotoklub Balvan Jablonec nad Nisou.

Pořadatelem 63. ročníku se stali Fotografové Kladno

62. ročníku se zúčastnilo 12 fotoklubů. Bylo zasláno 240 fotografií od 102 autorů.

Vyhlášením výsledků nás provedl Zbyněk Cincibus. Po počáteční diskuzi o právě skončeném ročníku, byla domluvena a odhlasována změna v bodování fotografií. Pak už nic nebránilo samotnému vyhlášení výsledků. Jsme velice rádi, že se nám podařilo se ziskem 1020 bodů uhájit 1. místo. Za námi se s 964 body umístil pořádající Fotoklub Balvan a na třetí příčku vyšplhal Fotoklub Litovel s 915 body.

Obrovský úspěch jsme ale zaznamenali i v kategorii jednotlivců. Na prvním, děleném místě se umístil Honza Maňaska s fotografií „Lena“ a čtvrté místo obsadila Blanka Drahotová s fotografiemi „V salonu“ a „Pohled“. V první dvacítce jsme měli 5 fotografů, což je skvělé.

Po skončení oficiální části byla možnost si prohlédnout místní pivovar Volt. Někteří účastníci využili k fotkám i právě probíhající „lyžařský“ závod kolem přilehlé vodní nádrže Mšeno. Já s Karolínou jsme pak ještě vyrazili do Rumburka kde jsme se do dvou hodin ranních věnovali focení lightpaintingu mezi žulovými kameny pod kopcem Dýmník.

Celkové pořadí klubů:

1.  Fotoklub PCW Praha